Petra Amineta

Produkční, lektorka, moderátorka, tanečnice, organizátorka, dcera, partnerka, sestra, inspirátorka….

Projektu Divožena se věnuji ve svém volném čase od ledna 2014.
Coby zrozenkyně Vah jsem byla vždy přitahována k uměleckým projektům a motivem k jednání mi byla a je snaha o harmonii a spravedlnost.
Mým talentem je „vytváření prostoru“ – prostoru, kde se mohou události odehrát co nejlépe tak, aby všem zúčastněným přinesly přesně to, co mají přinést.

Profesní minulost:
V období 09/2011 – 12/2013 jsem byla provozní manažerkou Divadla Kampa, kde jsem organizovala program, chod divadla, propagaci a občas i moderovala besedy, promítání či křty. O éře Divadla Kampa v době, kdy jsem jej se Zuzou Pipkovou provozovala, byl natočen filmový dokument, volně k vidění na youtube ZDE.
Dále jsem pracovala jako produkční divadelní části programu Paláce Akropolis v Praze, coby členka o.s.Paradox jsem zakládala a rok vedla projekt Cross´n´art v pražském Cross clubu. Spolupracovala jsem na projektech spojených s kulturou a filmem s organizacemi Člověk v tísni, Fresh film fest, Majáles, vyzkoušela jsem si produkční práci i v korporátní sféře (eventové agentury-večírky, veletrhy, firemní akce, PR pro firmu Duhovka) a na grantových projektech společnosti Slovo 21, deset let nárazově spolupracuji s Galerií Art. Také jsem vedla různé kroužky pro děti (tanec, výuka angličtiny) a tvořila program pro letní tábory.

Co mne baví: Organizovat besedy, promítání, workshopy, ženské kruhy, přechodové rituály, taneční večery. A také další – viz níže:-)

Vzdělání: Kromě školy Života, kterou procházíme všichni a stále se učíme, mám z těch „běžných škol“ dva papíry na hlavu. Jeden mi z FHS na UK dává před jméno písmena Bc., druhý z FSV UK obor Mediální studia dokonce tři písmena – Mgr. :-))

Koníčky, zájmy: Můj zájem o tance a hudbu Afriky mne do ní třikrát zavedl, nějaký čas jsem působila jako tanečnice skupiny Aneboafro. Mojí radostí a koníčkem je pletení afrocopánků a vytváření etno účesů, s kterým mám 8 let zkušeností (www.afro-copanky.com).

Momentálně mne baví a zajímá kultura spojená s celosvětovou psytrance komunitou. Jsem členkou uměleckého uskupení WizArts, které se věnuje dekorování prostorů a velmi mne inspirují mezinárodní setkávání, jako byl a je nádherný Festival BOOM v Portugalsku.

Ráda se nechávám inspirovat a ráda inspiruji ostatní, proto jsem třeba i vytvořila web www.poltikovicovi.com, který mapuje tvorbu režiséra Viliama Poltikoviče a spisovatelky Hany Poltikovičové, dvou lidí, kterých si nesmírně vážím a které s vděčnosti nazývám svými spřízněnými dušemi.

Po kliknutí na obrázek se dostanete na besedu „Brána smrti“ v Divadle Kampa z roku 2013, kterou jsem produkčně zajistila a moderovala.

nabizime1