Tanec ve tmě

 

cb tma mensi

Od léta 2014 pořádám pravidelná setkání, kdy si každý může zkusit účinky krátkodobého pobytu v absolutní tmě a zároveň možnosti tanečního/pohybového projevu svého těla.

Symbolika tmy, i samotná změna vědomí, kterou způsobí vyřazení zrakových vjemů, dává možnost dozvědět se víc, spojit se se svým nitrem, dotknout se temnoty, rozvinout intuitivní vnímání…

Jak setkání probíhá?
V osvěteleném prostoru proběhne úvodní seznámení s kratším teoretickým úvodem k Tanci ve tmě. Samotný tanec trvá při pondělních setkáních hodinu (u jednorázových akcí podle programu) a probíhá v naprosté tmě – prostor je absolutně zatemněn (nemusíte řešit zavírání očí ani šátky přes ně…). Hudba je pokaždé jiná – připravena tak, aby nejlépe vystihovala dané téma tance a je volena pestře z různých hudebních žánrů. Závěrečná půlhodina ve světle je otevřena vzájemnému sdílení dojmů. Tanec je v naprosté tmě.

Tancem ve tmě provází Zuza Pipková.

Tanec ve tmě pro uzavřené skupiny:
Po domluvě uspořádám setkání na míru přímo pro vás s tématem, které vám bude vyhovovat. Počet účastníků max. 15. (Narozeniny, firma, skupina spolupracovníků, rodina…)

Z historie:
Týdenním pobytem ve tmě coby seberozvíjející zkušeností jsem prošla na Velikonoce 2013. A po inspiraci od kamarádky Olgy se zrodil Tanec ve tmě. Prostor pro tuto zkušenost byl otevřen v Divadle Kampa (tři večery s Tancem ve tmě přímo na zcela zatemněném jevišti divadla), v červnu proběhl tanec ve tmě v prostoru studia Guanabara, za spolupráce s Petrou Aminetou, která také pobytem ve tmě prošla (a to 2x). Od září 2014 probíhala pravidelná setkání v prostoru Art Space na Starém městě.

Setkání byla věnována astrologickým znamením – pracovali jsme jak s ročním obdobím, tak s jednotlivými znameními zvěrokruhu.

Od ledna 2015 probíhaly také páteční dlouhé tříhodinové tance, s různým tématickým zaměřením.
16.1. Čtyři živly
20.2. 4 fáze Luny
6.3. Čakry
10.4. Zvěrokruh
15.5. Mužská a ženská síla v nás
12.6. Tři roviny bytí

V sezoně 2015/16 jsme se setkávali opět pátky na různě tématicky laděných setkáních:
Od září do prosince se opakovala témata z loňského roku, od ledna pak následoval cyklus šamanských archetypů.
8.1. Šamanské archetypy – vizionář
12.2. Šamanské archetypy – bojovník
4.3. Šamanské archetypy – léčitel
1.4. Šamanské archetypy – učitel
6.5. partnerství – poslední letošní