Zuza Pipková

organizátorka, lektorka, DJ-ka, zakladatelka Divoženy.cz

Profesní minulost a současnost:
V období 11/2009 – 12/2013 jsem spolu – provozovala Divadlo Kampa, kde jsem působila jako produkční a programová manažerka, první roky jsem zajišťovala provoz a program podkroví – malého sálu. Podílela jsem se na Úplňkových večírcích, pořádala zde první Tance ve tmě. O éře Divadla Kampa v době, kdy jsem jej s Petrou Czabanovou – Aminetou provozovala, byl natočen filmový dokument, volně k vidění na youtube ZDE.
Dále – hlouběji do minulosti – jsem pracovala jako pedagog volného času v Domě dětí a mládeže Ulita, jako trenérka a koordinátorka dětských kurzů v Taiji Akademii Praha, jako koordinátor akcí ve Sport centru Zelené zdraví a také jsem se věnovala práci se zelenými potravinami a sítí prodejců ve firmě Green Ways.
V únoru 2015 jsem začala pracovat opět na Malé Straně – pro krásný prostor Ženské lázně, kde jsem se po tři měsíce starala o program a produkci.
Rok (2015-2016) jsem byla částečně zaměstnaná v Atriu na Žižkově jako propagační pracovník.
Od roku 2013 rozvíjím své akce a spolupráce s lektory jako Divožena.cz.
Nyní jsem na mateřské dovolené.

Divoženu jsem „založila“, abych všechny aktivity, kterými se zabývám, což byly v minulosti ženské kruhy Protkávání, Hlasohrátky, Škola libušínské kněžky (nyní „Neokněžky“), zelené potraviny… byly na jednom místě. A v lednu 2014 přišel čas, kdy Divožena dostala nový rozměr – spolu s Petrou Aminetou jsme pod hlavičkou Divožena pokračovali v pořádání akcí, které jsme původně realizovali jako Divadlo Kampa. A Divožena se stále vyvíjí, což mě moc těší:)

Minulost jinak:
Od roku 2000 mě po několik let na mé cestě provázelo umění Čchen Tchajťi čchuan. Poté jsem se zapojila do aktivit v rámci vzdělávacího systému Araretama. Sama jsem díky esencím prošla velkou osobní transformací. Vedla jsem několik skupinek pro intenzivní práci s esencemi Araretama a ženské kruhy „Protkávání“, kde jsme se věnovali spontánnímu tanci, meditacím a rituálům. Věnovala jsem se studiu astropsychologie pod vedením Ingrid Sukové a také jsem absolvovala školu Tarotu Heleny Kuželové.
Byla jsem členkou Tanečního divadla Bílá velryba a vystupovala jsem v představení Ženy Luny, přes rok jsem se účastnila příprav na projekt Měsíční spirála, ale životní tempo jsem zvolnila a tanci (kromě Tance ve tmě a Nahého tance) se věnuju už „jen“ příležitostně.
Jsem (po roční pauze) dlouholetou členkou sboru Hravé hlasy. Několik let jsem ho také organizačně zaštiťovala a pomáhala s vedením. Na hlasové dílně Hlasohrátky jsem s Lu Hawou Goldin spolupracovala také tímto způsobem několik let.

Současnost:
Spolupracuji s Lu Hawou Goldin na projektu „Neokněžky“ (dříve Škola libušínské kněžky), společně jsme tato ženská setkání začaly tvořit a realizovat.
Od září 2014 vedu pravidelný Tanec ve tmě v prostoru Art Space na Starém Městě. Věnuji se také osobním ženským rituálům (narozeniny, přechodová období…) a tématickým tanečním meditacím (např. u příležitosti Dne tance ve Vile Flora).
Otevřela jsem také nová setkání Nahý tanec, pro podporu ženské přirozenosti a síly.
Baví mě hudba – našla jsem si zálibu v tvoření nálad pomocí výběru hudby, ráda připravuju Tance ve tmě a tančírny jako DJ Madam Lily (dříve DJ Nymph).
Stále prodávám zelené potraviny Green Ways – ječmen i chlorellu si můžete u mě objednat.
S kamarádkou Olgou začínáme pořad Likérna.
… a především se od srpna 2016 věnuju dcerce Viktorii Roze – jsem na mateřské „dovolené“.