5 důvodů proč ráda střídám písničky

5 důvodů proč ráda střídám písničky

Když připravuju hudbu na taneční setkání nebo meditaci, ladím se na téma, které jsem vybrala a ta nálada sjednocuje, jaké písničky vybírám. Ale hudební styly, rytmy, dynamiku, aranže skladeb opravdu střídám hodně a můj výběr bývá rozmanitý.

Proč nevolím jen skladby, které nás vedou do transu?
Proč nevybírám jenom ty příjemné a pozitivní písničky?
Proč po etnické skladbě klidně pustím pop?

Chceš si poslechnout jaké písničky vybírám a zatancovat si doma? Zkus Meditančení TADY!

1. Různá hudba – různé emoce.

Hudba v nás vyvolává různé emoce. A my si tak v krátkém časovém úseku projdeme širokou škálu pocitů. Během tance si tak můžeme prožít radost, euforii či blaženost ale taky vztek nebo smutek… a procvičit si tak naši emoční pružnost, plynutí a neulpívání na jednom pocitu. Vždyť celý život plyne v cyklech a neustálých změnách…

2. Každá hudba rozhýbává tělo jinak.

Většinou jsme navyklí dělat při tanci určité pohyby – máme třeba rádi hip hop a na ten se tělo prostě houpe 🙂 Když slyšíme cikánský čardáš, nutí nás to poskakovat a třást se a tóny houslí nás vedou zase k úplně jiným tanečním pohybům. A tak je to se všemi druhy hudby, hudebními nástroji a rytmy… Každý jakoby roztancovával jinou část nás samých a jejich střídáním se tak dostaneme k větší rozmanitosti pohybů a tím uvolnění a procítění celého těla.

 

 

Víc o mojí cestě a o tom, čím vás mohu provést se dočtete TADY.

3. Jsme různí.

Přicházíme v různém naladění a různých životních etapách. Jednou se nám líbí housová tucka a radostně při ní jucháme, jindy by nás stejná skladba přivedla k zuřivosti. Věřím, že si každý v mých výběrech najde oba póli – písně co se líbí a písně co se nelíbí, což považuju za důležité. Černá a bílá, noc a den, léto a zima… polarity, díky kterým můžeme vnímat jednotu.

4. Tanec je cesta.

Taneční setkání nebo taneční meditace jsou vždy taková cesta. Cesta k tomu něco nového o sobě poznat, cesta po krajině svého těla, možná cesta po naší duši nebo za naší duší nebo cesta za uvolněním a dobrým pocitem ze života či cesta za načerpáním nové síly a energie… A žádná cesta není jednotvárná, jenom rovná a předvídatelná. Vždy nás čekají různá překvapení, na která musíme reagovat, abychom mohli v cestě pokračovat. Můžeme se rozhodnout, jestli se budeme navztekaně ploužit, když se nám tenhle úsek cesty nelíbí, nebo změníme úhel pohledu a protancujeme se za další zatáčku, kde na nás čeká ta nejkrásnější pěšinka, po které jsme kdy šli 🙂

5. Žádná nuda.

A nakonec – přeci se nebudeme nudit jen jedním hudebním stylem! Život je pestrý! Zažijme si tu pestrost i při tanci 😉

Na závěr, několik pestrých hudebních tipů pro vás, zatančete si na ně – třeba v koupelně 😉