5 rozdílů mezi pobytem a Tancem ve tmě

5 rozdílů mezi pobytem a Tancem ve tmě

Na pobytu ve tmě jsem byla jen jednou. Byl to pro mě velmi obohacující a intenzivní zážitek. Vzpomínám, že nejtěžší pro mě bylo najít ten týden, který si dovolím se úplně odpojit od světa… Pořád věřím, že si ten zážitek ještě někdy zopakuju, ale teď jsem naplno v běhu rodinného života a to s týdenním rozjímáním o samotě úplně dohromady nejde.

Tanec ve tmě jsem „vytvořila“ v roce 2013 právě po prožití pobytu ve tmě.
Vím, že se dělají tance s páskou přes oči či při svíčkách… Na živé bubny či new age muziku…
Tanec ve tmě, jak ho provádím já v sobě ale zahrnuje nejen absolutní tmu, ale také vibraci daného tématu a skupiny, která se právě sejde a také speciální hudební mix.

Mohla bych začít řešit úřady a zařídit na Tanec ve tmě autorské razítko. Však není to moje cesta a radši čas využiju k sbírání nových hudebních lahůdek k tanci.

Troufám si však říci, že jsem provedla více než 40 setkání Tance ve tmě, kde jsem také tančila. Tato praxe, moje vlastní prožitky a také sdílené prožitky všech účastníků jsou mi cenným materiálem, který integruji a neustále se učím nové principy, jak dále taková setkání připravovat a provázet.
Děkuji za všechny tyto nádherné a hluboké cesty tmou s vámi!

A TADY SDÍLÍM 5 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ROZDÍLŮ MEZI POBYTEM A TANCEM VE TMĚ

Dlouho nebo krátce
Na pobyt ve tmě se většinou jede na 7 dní. Už rozhodnutí, tuto zkušenost prožít je často velkým krokem. Natož si pak vyhradit celý týden, kdy vím, že budu jen se sebou a tmou… Na Tanec ve tmě je také potřeba se předem naladit a pravdivě se podívat na to, jak to s tmou mám. Jsou to intenzivní dvě hodiny, které ale přes svou délku ještě ten samý den skončí. Někdy je až překvapivé, jaké hlubiny v nás i takto krátký prožitek ve tmě otevře. Dovolenou si na to ale brát nemusíte 🙂

Hudba a ticho
Prožitek při Tanci ve tmě je umocněn hudbou. Tu vždy vybírám podle tématu, které nás provází. A tak jsou hudba a jednotlivé písničky takovým průvodcem, který nám navozuje určité emoce. Díky různorodé hudbě si občas sáhneme i na emoce, na které bychom někdy rádi zapomněli.  

Volné plynutí či určité téma
Když jste na pobytu ve tmě, vše plyne jen a jen podle vás. Otevírají se témata, která jsou zrovna pro vás aktuální, podle toho, kde na své cestě jste přicházejí prožitky.
Při Tanci ve tmě je to také tak. Však vibrační pole je nastaveno na určité téma a ať chceme nebo ne, ono je prostě ve vzduchu a vždy se nás nějakým způsobem dotkne…

Klid versus pohyb
Při pobytu ve tmě dojde ke ztišení, zpomalení, až nepotřebě fyzického pohybu. Naopak při Tanci ve tmě je tělo naším hlavním nástrojem. Emoce se při tanci uvolňují, můžeme je v pohybu prožít a pustit. Skrze spontánní pohyby uvolnit zatuhlosti na fyzické rovině a tak i na psychice.

Individualita kontra komunita
Týden ve tmě jste opravdu sami. Až na možné návštěvy průvodce a donášení jídla. Samota je velkým učitelem. Tanec ve tmě je v tomhle úplným opakem. Celá skupina, která se sejde pracuje společně. I když si každý „tančí za sebe“, svými jemnohmotnými těli se proplétáme, někdy se dotýkáme a také sdílíme – na začátku otevíráme prostor a kruh společným přivítáním a na konec uzavřeme v kruhu sdílením našich zážitků. Pokud je potřeba, provedeme také společné meditační ukotvení ve Světle. Skupina funguje jako integrační a ukotvující prvek a každý z účastníků v něm má své důležité místo.

2 thoughts on “5 rozdílů mezi pobytem a Tancem ve tmě

  1. Delas to krasne a ja jsem moc vdecna,ze tu Tanec ve tme v Tvem podani stale je.
    Pro mne je to sazka na jistotu,jinou akci nebo praxi se v tak kratke dobe nikdy nedostanu ciste do sveho stredu a odpovedi,ktere ve Tme prichazi,jsou vzdy ze Zdroje.
    Nebala bych se plagiatoru,kteri si Tvuj unikatni koncept privlastnili-lidi nakonec poznaji kvalitu a kdyz to zaziji u Tebe,jinam uz jit nepotrebuji:))

    1. Děkuju 🙂 Jsem ráda, žes byla u vzniku toho všeho! A pro nové zájemce o Tanec ve tmě je skvělé znát zkušenost někoho, kdo tančí často od samých začátků 😉

Comments are closed.