Co je to vlastně za tanec?

Co je to vlastně za tanec?

Ptáte se…
Nemám tanec pojmenovaný. Nevěnuju se žádné konkrétní taneční ani duchovní technice či praxi. Nenásleduji ani žádný taneční koncept, školu či systém.

Možná bych mohla taneční setkání pojmenovat a nazvat je třeba TANEC PŘÍTOMNOSTI. To by bylo asi nejvýstižnější. To je totiž podstata. V přítomnosti, se svým tělem, se svými emocemi, s hudbou, s ostatními, kteří přišli tančit, s prostorem a s Duchem (tím Velkým). A se vším, co se v té přítomnosti hlásí a ukazuje.

Tanec je SPONTÁNNÍ, protože o něm nepřemýšlíme a necháme tělo tančit, tak jak to potřebuje.

Tanec je INTUITIVNÍ, protože nasloucháme impulzům zevnitř a podle nich tančíme.

Tanec je RITUÁLNÍ a MYSTICKÝ a MAGICKÝ. Dotýkáme se při něm našich hloubek, mystérií života a božských sil. Tancem je zdravíme, živíme a oslavujeme.

Tanec je MEDITATIVNÍ. Jsme soustředěni na přítomný okamžik, pohyb, hudbu. Naše mysl se může zastavit.

Tanec je od SRDCE, protože při něm cítíme sebe, ostatní i Ducha v nás a naše srdeční centrum se tancem a hudbou otevírá.
Tančíme se svou DUŠÍ, protože v přítomnosti ji cítíme.
Při tanci aktivujeme svoje ČAKRY, tančí také naše jemnohmotná těla a tancem je oživujeme, propojujeme s tělem fyzickým, tanec je ŽIVOT. A ŽIVOT je TANEC.
Tanec je obyčejně neobyčejný, ať mu dáte jakýkoli název. Ať už tančíte doma, na nějakém tanečním kurzu nebo na setkání, která vedu (aktuálně Tanec ve tmě nebo Rituální taneční setkání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *