Co se s Divoženou děje?

Co se s Divoženou děje?

Divožena prochází transformací. Už zase. Za tu dobu, co jsem si tuhle doménu registrovala, a je to už pěkných pár let, se to děje po několikáté. Je to zkrátka vývoj a já to tak beru.
Všechno začalo tak, že jsem “kdysi” vedla ženské kruhy Protkávání a k tomu jsem se produkčně starala o Hlasohrátky. Chtěla jsem to mít všechno pohromadě a tak 1.3.2012  vznikl web Divožena.cz. To byla první fáze. Netušila jsem, že název webu, slovo „divožena“ bude pro mě v budoucnu tak významné 🙂

Druhou éru zažila Divožena v době, kdy jsme s Petrou Aminetou odešli z Divadla Kampa, kde jsme působili jako produkční. S námi “odešlo” také několik akcí, které jsme produkovali, my chtěli v naší činnosti pokračovat a tak se hlavička Divožena stala na nějaký čas naší značkou.
V tu dobu bylo pole působnosti Divoženy hodně široké – kultura, tanec, ženské kruhy, prožitkové procházky, úplňkové večírky… a samozřejmě stále dění okolo vzniklého hlasového sboru Hravé Hlasy. Tou dobou také vznikl Tanec ve tmě.

Pak přišla chvíle, kdy se Amineta posunula na své cestě jinam a já dále vedla Divoženu jako rozcestník zajímavých akcí a sama se věnovala hlavně Tanci ve tmě. Pokračovala spolupráce s Kryštofem Kouckým a Janou Vlkovou a občas dalšími lektory, kterým jsem akce propagovala.

Poslední zlom přišel s mým mateřstvím. Měla jsem delší čas od všeho odstup a uvědomila si, kam bych ráda celou Divoženu posunula v dalších letech.

V tuto chvíli je Divožena mým osobním “projektem”. Je částí uvnitř mě, kterou svobodně žiju. Divožena tančí a zpívá, je napojena na svou Sílu. Učí se od svého těla, od tmy, od stromů, vody – ohně – země – vzduchu i vztahů s lidmi okolo sebe.

Připravuju a provádím Tanec ve tmě, Tančírnu Extatic dance a připravuju také Meditančení – taneční meditaci na doma.

A na cestu s Divoženou zvu i vás!