Mix plytkosti, hudební osvěty a radosti

Mix plytkosti, hudební osvěty a radosti

Být DJ je někdy pěkně nevděčná činnost. Mám nějaký svůj hudební vkus a názor, který jsem ochotná kvůli posluchačům upravovat a rozšiřovat své pole působnosti, aby byli návštěvníci párty, kde hraju spokojení. Mám ale také svoje hranice. Znáte píseň “Zahraj něco pořádnýho!” ?
Tak třeba nová hitovka ve stylu Gangam style s názvem Skibidi. Musím říct, že video k ní je opravdu vtipné. Děti milují tanečky. A písnička se u nás doma (v širší rodině s dětmi od 2 do 13 let) stala okamžitě hitem a baví děti i rodiče. Ne však všechny! Stejně tak všichni neskáčou radostí, když pustím Kolo kolo mlýnský.

Mimochodem, Gangam style je písnička, kterou bych před pár lety dobrovolně do svého repertoáru nezařadila ani náhodou. Ale přišel mi do života partner se staršími dětmi a já zjistila, že jejich vkus se od mých představ absolutně liší. A začalo mé vzdělávání na poli dětského hudebního vkusu. Je jasné, že do určitého věku vkus dětí ovlivní rodiče. Potom je ale práce i na mě – DJ na dětských párty:)
No jestli chcete okusit na vlastní uši, jak to mixuju, můžu přijít i na vaší akci 😉

Takže v mém repertoáru najdete jak písně typicky dětské, které jsou opravdu pro děti složené, tak písně, které někdo skládal proto, aby je mohl někdo jiný velmi nenáročně poslouchat několikrát za den a u dětí jsou velmi oblíbené, tak zařazuji písně, které mají rádi rodiče, protože děti na dětské párty nechodí sami a měli by vidět, že i rodiče se umí veselit. A také občas pouštím písně, které jsou nějakým způsobem alternativní, aby děti měli nějaký hudební rozhled.
Jaké písničky vybírám tématicky pro tanec můžete zkusit při Tanci ve tmě. A nebo si zatančit doma u Meditančení – taneční meditace, které také připravuju.

Takže, buďte k dýdžejům schovívavý, nejde se zavděčit všem a věřte tomu, že každá píseň, kterou vybírám, má v mém playlistu nějaký význam, někdy třeba ten, že je prostě na přání a dělejte si z hudby a tance hlavně radost!

A tady opět několik hudebních tipů pro vás (a vaše děti?) 😉

2 thoughts on “Mix plytkosti, hudební osvěty a radosti

  1. I think this іs among the most vital info for me. And i am glad reading yoᥙr article.
    But ѕhould remark on feԝ general things, The web sіte style is ideal, the aгtіcles is really ncе : D.

    Goood job, cheers

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *