O mně

Jmenuju se Zuza Hašlarová Pipková a narodila jsem se na podzim roku 1976. Baví mě vytvářet hudební mixy na taneční setkání a vytvářet prostor plný podpory a bezpečí pro svobodný tanec.

Vnímám, že tanec je pro nás  ženy ten nejpřirozenější pohyb. Že může být jednoduchou relaxací i hlubokou duchovní cestou. Že nás může spojit s ženskými archetypy i našimi stíny…

Jsem tvůrkyní Tance ve tmě a Meditančení, provázím také další taneční setkání a jako DJ Madam Lily mixuju hudbu na tanečních párty.

Divoženu (divošku) vnímám jako jeden z důležitých ženských archetypů, který byl v minulosti v naší kultuře církví hodně potlačen.

Slovo „divožena“ je pro mě vyjádřením ženské přirozenosti, síly i jemnosti, světla i stínu – ryzí a čisté ženskosti. Původně jen název webu mi postupně vplynul do celého života – zmiňuju to v tomhle článku.

Hudbu odmalička miluju. Dokáže mě povzbudit, rozesmát, vyladit, rozvášnit, uklidnit i rozplakat. V dětství jsem trávila hodně času s kytarou u táborových ohňů, než jsem objevila taneční elektronickou hudbu. Mám zálibu v širokém žánrovém hudebním spektru a baví mě hudbu intuitivně vybírat a tvořit rozmanité tématické hudební mixy a taneční meditace.
Tady si můžete přečíst jak a kde se hudebně inspiruju.

Moc ráda tančím a nechávám své tělo svobodně se projevovat. Jsou to pro mě chvíle vědomého setkávání se sebou samou, s tou divoženou ve mně – kdysi potlačenou a neprojevenou ženskou přirozeností. Baví mě to vše vylaďovat s mateřstvím a partnerstvím a neustále se tak učit.

Ráda trávím čas v lese. Tančit na zvuk bublajícího potoka a zpěv ptáků mi přináší blaženost. Naslouchám stromům, ptákům, větru, vodě, Zemi. Je mi velkou učitelkou.  Divožena ve mně žije! Zpívá, tančí, dýdžejuje, objímá svou dceru a líbá partnera.

Pamatuju se ale na dobu, kdy jsem se dokázala otevřít a projevit jen za pomoci alkoholu či dalších látek. Bloky a vzorce z dětství mi nedovolily projevit emoce. Tančila jsem jen na klubových house party, po nočních barech, pak mě přitáhly free rave parties a kouzlo tribe techna. Začala jsem tančit s ohnivými poi řetězy a alespoň v těch chvílích cítila divoženu v sobě. Můj život se odehrával v jakési mlze a já byla oddělená od skutečného prožívání.

Zrození Divoženy

Jak se mi podařilo z téhle mlhy vystoupit?
Začala jsem cvičit (později i učit) Čchen Tchaj-ťi.
Díky cvičení jsem dostala vědomí do těla.  To mě vedlo k tomu pozměnit životní styl. Dlouhodobým cvičením forem se z těla začaly uvolňovat zablokované emoce a já s nimi začala pracovat na osobních terapiích  i seminářích se skvělou Ingrid Sukovou.

Seznámila jsem se se  vzdělávacím systémem Araretama, který pomocí energetických esencí učí žít své emoce, prošla si ho, a začala vést skupinky pro práci s esencemi.
V té době jsem také studovala astropsychologii jungiánského směru, ke které se ráda vracím a dnes bych mohla říct, že začala má vědomá životní cesta. A já víc a víc tančila.

První protkávání

Pamatuju se na svou první taneční meditaci, asi v roce 2007, kterou jsem vytvořila pro kamarádky. Jeli jsme tenkrát na víkend na naši chatu na Brdech. Vybrala a uspořádala jsem hudbu k probuzení čtyř živlů, pustila ji z přehrávače na zahradě a my jsme bosé tančily v trávě.
Krásně to plynulo, cítila jsem, že to je ono, že takhle bych ráda tvořila….  a otevřela jsem své první ženské kruhy “Protkávání”, kde spontánní tančení, meditace a rituály tvořily základ našich setkávání.

Duchovní smrt

Ale jak to bývá, po prvním probuzení do Světla musí přijít sestup do Temnoty. Pád do hlubin, spatření stínů a pak jejich přijetí. A za nějaký čas zase vlna vzestupu v nové vibraci.

Zpěvačka

Někdy kolem roku 2008 jsem začala spolupracovat s LuHawou Goldin a otevřely jsme hlasové dílny Hlasohrátky (já v roli organizátorky a občasného záskoku). Od té doby otevírám svůj hlas a rozvíjím pod odborným Hawiným vedením  zpěvačku v sobě. Z dílny se časem oddělil sbor HravéHlasy, který se stále vyvíjí a tvoří a jehož jsem členkou.

Kněžka

Z našeho přátelství s LuHawou vyrostly Neokněžky – setkávání s dalšími ženami na společné práci s archetypem ženy – kněžky, ženská přírodní spiritualita a magie, meditace, modlitby, rituály…
Stále se jako skupinka blízkých ženských duší scházíme ke společné práci a když je potřeba přijedeme, zabubnujem, zazpíváme, zatančíme s ohněm, vyladíme prostor a atmosféru… Pomůžeme projít okamžiky přechodu.

Tanečnice

Cesta mě v roce 2011 zavedla k Tanečnímu divadlu Bílá velryba a má divožena – tanečnice se realizovala v představení Ženy Luny (volně inspirovaném knihou Ženy, co běhaly s vlky).

Dýdžejka

A tady někdy jsem dala prostor Divoženě – dýdžejce. Často jsem pouštěla hudbu k tanci na spontánních afterparty (z winampu…) až jsem jednou z legrace napsala na program, že jsem DJ. Poprvé DJ Woman. Pak DJ Nymph (aby tam ta divožena byla!), no a nakonec se zrodila DJ Madam Lily.
Objevila jsem DJ programy na míchání hudby, dostala svůj první mini controler… a od té doby hrála (pouštěla hudbu) na spoustě různých akcí.

Divožena ve tmě

Důležitým momentem na mé cestě byl týdenní pobyt ve tmě v roce 2013, který mě inspiroval k vytvoření Tance ve tmě – jedinečného prožitku, který propojuje hudbu, tanec a tmu.
V začátcích probíhaly Tance ve tmě na jevišti Divadla Kampa, kde jsem v té době jako produkční pracovala a absolutní tmu rušil tenký proužek světla za oponou a blikání počítače, ze kterého jsem pouštěla hudbu. Vše jsem ale postupem času a četností těchto akcí vybrousila a dnes si na Tanci ve tmě zatančíte opravdu v naprosté tmě.

Vimazu sound system

Nejnovějším projektem, na němž pracuju je Vimazu sound system. Je to hudební projekt, který tvoříme spolu s mým mužem Markem.
Naše láska k elektronické hudbě tak dostala prostor a my pro radost a potěšení tvoříme písně a hudbu k tanci a koncertujeme pro milovníky alternativního electra.
Baví nás to:)

Čím vás mohu provést?

MEDITANČENÍ

TANEC VE TMĚ

DJ MADAM LILY

TÉMATICKÉ HUDEBNÍ MIXY

RITUÁLNÍ TANEČNÍ SETKÁNÍ PRO ŽENY

MÉDIA

A tady máte odkaz na nějaké rozhovory se mnou, hlavně o Tanci ve tmě, ale nejen o něm:)