O mně

Jmenuju se Zuza Pipková a narodila jsem se na podzim roku 1976. Baví mě vytvářet pro ženy prostor plný podpory pro svobodné vyjádření skrze tanec. Vnímám, že tanec je pro nás nejpřirozenější pohyb, který je jak cestou k vnitřnímu klidu, tak k „divoženě“ v nás. Jsem tvůrkyní Tance ve tmě, Meditančení a provázím také další taneční setkání.

Slovo „divožena“ je pro mě vyjádřením ženské přirozenosti, síly i jemnosti, zkrátka ženskosti všeobecně. Původně jen název webu mi postupně vplynul do celého života – zmiňuju to v tomhle článku.

Miluju hudbu, dokáže mě povzbudit, rozesmát, vyladit, rozvášnit, uklidnit i rozplakat. Mám zálibu v širokém žánrovém hudebním spektru a dokážu hudbu intuitivně vybírat a tvořit rozmanité tématické hudební mixy a taneční meditace.

Nesmírně ráda tančím a nechávám své tělo svobodně se projevovat. Jsou to pro mě chvíle vědomého setkávání se sebou samou, s tou divoženou ve mně – kdysi potlačenou a neprojevenou ženskou přirozeností. Baví mě to vše vylaďovat s mateřstvím a partnerstvím a neustále se tak učit.

Ráda trávím čas v lese. Tančit na zvuk bublajícího potoka a zpěv ptáků mi přináší blaženost. Naslouchám stromům, ptákům, větru, vodě, Zemi. Je mi velkou učitelkou.  Divožena ve mně žije! Zpívá, tančí, dýdžejuje, objímá svou dceru a líbá partnera.

Pamatuju se ale na dobu, kdy jsem se dokázala otevřít a projevit jen za pomoci alkoholu či dalších látek. Tančila jsem jen na klubových house party, po nočních barech, pak mě přitáhly free rave parties a kouzlo tribe techna. Začala jsem tančit s ohnivými poi řetězy a alespoň v těch chvílích cítila divoženu v sobě. Můj život se odehrával v jakési mlze a já byla oddělená od skutečného prožívání.

Zrození Divoženy

Až mě osud do cesty přinesl změnu. Začala jsem cvičit a později i učit Čchen Tchaj-ťi. Nastartovalo to mou cestu k sobě samé. Díky cvičení jsem dostala vědomí do svého těla.  To mě vedlo k tomu pozměnit životní styl. Začala jsem rozvíjet své vlastnosti v oblasti učení a vedení skupiny. A po několika intenzivních letech cvičení se posunula dál, více k ženské cestě.
Prošla jsem vzdělávacím systémem Araretama, a začala vést skupinky pro práci s esencemi. Nechala jsem se vést a plně využívala strukturovanosti systému, pracovala s esencemi, energetickými obrazy a pohyby.
K tomu jsem studovala astropsychologii a pracovala na sobě na dalších terapeutických seminářích a prošla v tom období velkou osobní tranformací.

První meditančení

Pamatuju se na svou první taneční meditaci, asi v roce 2007, kterou jsem vytvořila pro kamarádky. Jeli jsme tenkrát na víkend na naši chatu na Brdech. Vybrala a uspořádala jsem hudbu k probuzení čtyř živlů, pustila ji z přehrávače na zahradě a my jsme bosé tančily v trávě.
Krásně to plynulo, cítila jsem, že to je ono, že takhle bych ráda tvořila….  a otevřela jsem své první ženské kruhy “Protkávání”, kde spontánní tančení, meditace a rituály tvořily základ našich setkávání.

Divožena – kněžka a zpěvačka

V roce 2008 jsem také začala spolupracovat s LuHawou Goldin a rozvíjet skrze zpěv Divoženu – zpěvačku na hlasových dílnách Hlasohrátky a poté ve sboru Hravé Hlasy. Také jsme spolu začaly projekt Neokněžky – práci skrze ženskou přírodní magii a já tak posílila svou Divoženu – kněžku.

Divožena – tanečnice

Cesta mě v roce 2011 zavedla k Tanečnímu divadlu Bílá velryba a Divožena – tanečnice se realizovala v představení Ženy Luny (volně inspirovaném knihou Ženy, co běhaly s vlky).
Následovali další tématické taneční meditace, které jsem vedla – Taneční protkávání, Nahý tanec, Extatic dance …

Divožena – dýdžejka

A tady někdy jsem dala prostor Divoženě – dýdžejce. Často jsem pouštěla hudbu k tanci na spontánních afterparty (z winampu…) až jsem jednou z legrace napsala na program, že jsem DJ. Poprvé DJ Woman. Pak DJ Nymph (aby tam ta divožena byla!), no a nakonec se zrodila DJ Madam Lily.
Objevila jsem DJ programy na míchání hudby, dostala svůj první mini controler… a od té doby hrála (pouštěla hudbu) na spoustě různých akcí.

Divožena ve tmě

Důležitým momentem na mé cestě byl týdenní pobyt ve tmě v roce 2013, který mě inspiroval k vytvoření Tance ve tmě – jedinečného prožitku, který propojuje hudbu, tanec a tmu.
V začátcích probíhaly Tance ve tmě na jevišti Divadla Kampa, kde jsem v té době pracovala a absolutní tmu rušil tenký proužek světla za oponou a blikání počítače, ze kterého jsem pouštěla hudbu. Vše jsem ale postupem času a četností těchto akcí vybrousila a dnes si na Tanci ve tmě zatančíte opravdu v naprosté tmě.

Divožena Vimazu

Posledním projektem, na němž pracuju je VIMAZU sound system. Je to hudební projekt, který tvoříme spolu s mým mužem Markem. Naše láska k elektronické hudbě tak dostala prostor a my tvoříme písně a hudbu k tanci. Stylově je to takové elektronické, new basse, trip hop, deep house, dub a tak různě. Baví nás to:)

 

Čím vás mohu provést?

 

MEDITANČENÍ

Tématická taneční meditace na doma, kterou si můžete projít kolikrát budete potřebovat. Stačí si ji stáhnout, dát sluchátka do uší a začít tančit. Tam, kde je vám to příjemné – doma v obýváku, venku na zahradě nebo na paloučku v lese.

speciálně připravené hudební mixy vás provedou širokou škálou pocitů a emocí, dostanete tak možnost dotknout se skrze hudbu částí své osobnosti, které možná běžně nevnímáte, příležitost je prožít a v pohybu a tanci rozpustit. Jemně vás provedu úvodem, abyste se do tance mohli plně uvolnit a dovolili si tak hluboký a léčivý prožitek. Budete mít prostor pro svůj absolutně spontánní a přirozený tanec. A v závěru vás zase povedu k ukotvení prožitků a vnitřnímu klidu.

Meditančení si můžete opakovat a vnímat, jak se vaše prožitky mění, vy se transformujete a Divožena uvnitř vás je šťastná a roztančená. Když budete cítit potřebu jít k hlubšímu zážitku nebo pocítit podporující sílu dalších tanečnic a mě, přijďte na Tanec ve tmě, Taneční protkávání nebo jiné taneční setkání, které připravuji a provázím.

 

TANEC VE TMĚ

Neobyčejný taneční seminář, kde na sobě pocítíte účinky krátkodobého pobytu v absolutní tmě a dostanete jedinečnou možnost dozvědět se víc o svém těle, spojit se se svým nitrem, dotknout se temnoty či rozvinout intuitivní vnímání při spontánním tanci.

 

 

DJ MADAM LILY

Zahraju na vaší párty či oslavě k tanci i odpočinku a protože mám malou dceru, jsem teď zaměřená především na akce odpolední, čili většinou pro děti.

 

 

TANEČNÍ PROTKÁVÁNÍ

Pojďte se zaposlouchat do hudby, uvolnit své tělo a otevřít ho tanci. Pojďte se v tanci potkat a protkat sama se sebou a s dalšími ženami v kruhu. Tanec může být relaxací, meditací i zdrojem čerstvé energie pro nás. Setkání jsou plánována na čas okolo úplňku, kdy se ženy ve starých kulturách a tradicích scházely a propojovaly v ženských kruzích. Pojďme zkusit využít magický potenciál Luny a společně se odreagovat od starostí všedních dnů…

 

 

MÉDIA

A tady máte odkaz na nějaké rozhovory se mnou, hlavně o Tanci ve tmě, ale nejen o něm:)