O mně

Jmenuju se Zuza Pipková a narodila jsem se na podzim roku 1976. Mou vášní je dávat ženám podporu a prostor pro svobodné vyjádření skrze tanec. Učím je, že tanec je pro nás nejpřirozenější pohyb, který je jak cestou k vnitřnímu klidu, tak k divoženě v nás. Jsem tvůrkyní Tance ve tmě, Meditančení a provázím také další taneční setkání.

Miluju hudbu, dokáže mě povzbudit, rozesmát, vyladit, rozvášnit, uklidnit i rozplakat. Mým darem je, že dokážu hudbu intuitivně vybírat a tvořit rozmanité tématické hudební mixy a taneční meditace.

Nesmírně ráda tančím a nechávám své tělo svobodně se projevovat. Jsou to pro mě chvíle vědomého setkávání se sebou samou, s tou divoženou ve mně, kdysi potlačenou a neprojevenou ženskou přirozeností. Baví mě to vše vylaďovat s mateřstvím a partnerstvím a neustále se tak učit.

Ráda trávím čas v lese. Tančit na zvuk bublajícího potoka a zpěv ptáků mi přináší blaženost. Naslouchám stromům, i oni jsou mými velkými učiteli. Divožena ve mně žije! Zpívá, tančí, dýdžejuje, objímá svou dceru a líbá partnera.

Pamatuju se ale na dobu, kdy jsem se dokázala otevřít a projevit jen za pomoci alkoholu či dalších látek. Tančila jsem jen na klubových house party, po nočních barech, pak mě přitáhly free rave parties a kouzlo tribe techna. Začala jsem tančit s ohnivými řetězy a alespoň v těch chvílích cítila divoženu v sobě. Můj život se odehrával v jakési mlze a já byla oddělená od skutečného prožívání.

Zrození Divoženy

Až mě osud do cesty přinesl změnu. Začala jsem cvičit a později i učit Čchen Tchaj-ťi. Nastartovalo to mou cestu k sobě samé. Zvědomila jsem své tělo. Pozměnila životní styl. Začala rozvíjet svůj dar učit a vést. A po několika intenzivních letech se posunula dál, více k ženské cestě.

Prošla jsem vzdělávacím systémem Araretama, a začala vést skupinky pro práci s esencemi. Objevila jsem tady svůj dar provázení takových setkání. Nechala jsem se vést a plně využívala strukturovanosti systému, pracovala s esencemi, energetickými obrazy a pohyby.

K tomu jsem studovala astropsychologii a pracovala na sobě na dalších terapeutických seminářích a prošla v tom období velkou osobní tranformací.

První meditančení

Pamatuju se na svou první taneční meditaci, asi v roce 2007, kterou jsem vytvořila pro kamarádky. Jeli jsme tenkrát na víkend na naši chatu na Brdech. Vybrala a uspořádala jsem hudbu k probuzení čtyř živlů, pustila ji z přehrávače na zahradě a my jsme bosé tančily v trávě.

Krásně to plynulo, cítila jsem, že to je ono! Takhle chci tvořit! Svobodně tančit! Provázet další ženy k jejich přirozenosti! …. a otevřela jsem své první ženské kruhy “Protkávání”, kde spontánní tančení, meditace a rituály tvořily základ našich setkávání.

Divožena – kněžka a zpěvačka

V roce 2008 jsem také začala spolupracovat s LuHawou Goldin a rozvíjet skrze zpěv Divoženu – zpěvačku na hlasových dílnách a poté ve sboru Hravé Hlasy. Také jsme spolu začaly projekt Neokněžky – práci skrze ženskou přírodní magii a já tak posílila svou Divoženu – kněžku.

Divožena – tanečnice

Cesta mě v roce 2011 zavedla k Tanečnímu divadlu Bílá velryba a Divožena – tanečnice se realizovala v představení Ženy Luny (volně inspirovaném knihou Ženy, co běhaly s vlky).

Následovali další tématické taneční meditace, které jsem vedla – taneční Protkávání, Nahý tanec, Extatic dance …

Divožena – dýdžejka

A tady někdy jsem dala prostor Divoženě – dýdžejce. Často jsem pouštěla hudbu k tanci na spontánních afterparty (z winampu…) až jsem jednou z legrace napsala na program, že jsem DJ. Poprvé DJ Woman. Pak DJ Nymph (aby tam ta divožena byla!), no a nakonec se zrodila DJ Madam Lily.

Objevila jsem DJ programy na míchání hudby, dostala svůj první mini controler… a od té doby hrála (pouštěla hudbu) na spoustě různých akcí.

Divožena ve tmě

Důležitým momentem na mé cestě byl týdenní pobyt ve tmě v roce 2013, který mě inspiroval k vytvoření Tance ve tmě – jedinečného prožitku, který propojuje hudbu, tanec a tmu.

V začátcích probíhaly Tance ve tmě na jevišti Divadla Kampa, kde jsem v té době pracovala a absolutní tmu rušil tenký proužek světla za oponou a blikání počítače, ze kterého jsem pouštěla hudbu. Vše jsem ale postupem času a četností těchto akcí vybrousila a dnes si na Tanci ve tmě zatančíte opravdu v naprosté tmě.

Divožena VIMAZU

Posledním projektem, na němž pracuju je VIMAZU sound system. Je to hudební projekt, který tvoříme spolu s mým mužem Markem. Naše láska k elektronické hudbě tak dostala prostor a my tvoříme písně a hudbu k tanci. Stylově je to takové elektronické, new basse, trip hop, deep house, dub a tak různě. Baví nás to:)

 

Čím vás mohu provést?

 

MEDITANČENÍ

Tématická taneční meditace na doma, kterou si můžete projít kolikrát budete potřebovat. Stačí si ji stáhnout, dát sluchátka do uší a začít tančit. Tam, kde je vám to příjemné – doma v obýváku, venku na zahradě nebo na paloučku v lese.

speciálně připravené hudební mixy vás provedou širokou škálou pocitů a emocí, dostanete tak možnost dotknout se skrze hudbu částí své osobnosti, které možná běžně nevnímáte, příležitost je prožít a v pohybu a tanci rozpustit. Jemně vás provedu úvodem, abyste se do tance mohli plně uvolnit a dovolili si tak hluboký a léčivý prožitek. Budete mít prostor pro svůj absolutně spontánní a přirozený tanec. A v závěru vás zase povedu k ukotvení prožitků a vnitřnímu klidu.

Meditančení si můžete opakovat a vnímat, jak se vaše prožitky mění, vy se transformujete a Divožena uvnitř vás je šťastná a roztančená. Když budete cítit potřebu jít k hlubšímu zážitku nebo pocítit podporující sílu dalších tanečnic a mě, přijďte na Tanec ve tmě, Taneční Protkávání nebo jiné taneční setkání, které připravuji a provázím.

 

TANEC VE TMĚ

Neobyčejný taneční seminář, kde na sobě pocítíte účinky krátkodobého pobytu v absolutní tmě a dostanete jedinečnou možnost dozvědět se víc o svém těle, spojit se se svým nitrem, dotknout se temnoty či rozvinout intuitivní vnímání při spontánním tanci.

 

 

DJ MADAM LILY

Zahraju na vaší párty či oslavě k tanci i odpočinku a protože mám malou dceru, jsem teď zaměřená především na akce odpolední, čili většinou pro děti.

 

 

 

MÉDIA

A tady máte odkaz na nějaké rozhovory se mnou, hlavně o Tanci ve tmě, ale nejen o něm:)