Tanec ve tmě

Co je Tanec ve tmě

Tanec ve tmě je neobyčejný taneční seminář, kde na sobě pocítíte účinky krátkodobého pobytu v absolutní tmě a dostanete jedinečnou možnost dozvědět se víc o svém těle, spojit se se svým nitrem, dotknout se temnoty či rozvinout intuitivní vnímání při spontánním tanci.

Je to zkušenost pozměněného stavu vědomí, kterou způsobí vyřazení zrakových vjemů. Ve spojení s tancem a silou přítomné skupiny vás čeká hluboký zážitek.

Tanec ve tmě jsem vytvořila po svém týdenním pobytu ve tmě – první Tanec ve tmě proběhl na jaře 2013. Inspirovala mě kamarádka, která zná mou lásku k tanci a poznávání stinných částí osobnosti. Ráda při setkáních využívám karty (silová zvířata, poselství bohyní, tarot…) a jemné očistné byliny.


Hudba

Důležitou roli při Tanci ve tmě hraje výběr hudby. Hudební mix připravuji tak, aby co nejlépe vystihoval dané téma tance. Volím pestře z různých hudebních žánrů, rytmů a nálad, aby v nás probudily spojení se širokou škálou emocí. Ty pak můžeme nechat projít naším tělem skrze tanec. Celý Tanec ve tmě tak můžete prožít jako malou „šamanskou cestu“, pohybovou meditaci a léčení. Nebo přijdete „jen“ tančit.

Jak to probíhá

V osvěteleném prostoru vás seznámím s tím, jak celé setkání proběhne. Samotný tanec pak probíhá v naprosté tmě – prostor je absolutně zatemněn (nemusíte řešit zavírání očí ani šátky přes ně…). Závěrečná půlhodina ve světle je otevřena vzájemnému sdílení dojmů.

Doporučuju vzít si na tanec pohodlné oblečení a boty (volné kalhoty či sukni a tričko a cvičky). V prostoru Art Space, kde nyní setkání probíhají je dlážděná podlaha a teplota normálně pokojová.

Momentálně nejsou vypsané žádné termíny.

Zajímá vás co se o Tanci ve tmě psalo (a vysílalo) v médiích? Podívejte seTADY.

Je to pro vás příliš silný šálek kávy? A přesto chcete tančit?
Pak je pro vás Meditančení.
Tančit můžete sama, kdykoli a přímo u sebe doma!

Co o Tanci ve tmě míní ti, kteří už tančili?

Děkuji Zuze za ochutnávku tmy, která pro mě byla jedinečným zážitkem. Nebyl ani krásný ani ošklivý. Byl ojedinělý a neopakovatelný. Pro mě důležitý první krok na cestě za temným světlem. Na zkušenost s tmou se určitě lze naladit, ale ne se připravit na nic konkrétního. Měj záměr, ale nic nečekej. Těším se na další hledání světla uvnitř sebe skrze temnotu, která je jednou z esencí žen.
Lucia Heverová 
www.luciaheverova.cz

Tanec ve tmě je něco neuvěřitelného. Přestože nemám problém se i za světla ponořit do hudby, tančit a nevnímat okolí, ve tmě je to něco úplně jiného. Stanu se tělem koupajícím se ve tmě, v prostoru a v hudbě. Střídají se emoce, tma nabírá různých podob. Prostor se proměňuje, ať už přímo před očima, nebo jen v mých představách. Chvílemi vnímám lidi kolem sebe, jindy mám pocit, že tančím sama jediná. Po nějaké době už ani nevím, jestli sním či bdím, kde jsem a kdo jsem, ale vím, že stále tančím, že pode mnou je podlaha a že ve správný čas se objeví světlo svíce.
Děkuji moc za příležitosti k takovým zážitkům a určitě všem doporučuji tanec ve tmě zkusit, nebát se, uvolnit se, nechat se vést hudbou a dovolit tělu se hýbat, jak potřebuje. Bude to pro něj očistný proces a možná přijdou i nové myšlenky a rady do života. Mně přišly.
Anna (19 let)

Tance ve tmě jsem se zúčastnila zatím 3x. Před prvním setkání jsem měla strach, jak to ve tmě vydržím, nějak jsem si při přihlášení z radosti neuvědomila, že to bude ve tmě a já měla panickou hrůzu ze tmy – slepoty. Nakonec jsem to i přes krizové momenty zvládla a nakonec jsem měla radost, že jsem překonala jeden svůj strach a užila si to. Při druhém setkání bylo téma „archetyp Bojovníka“ , těšila jsem se a nakonec to bylo hodně náročné, cítila jsem, že bojuju sama se sebou.. Třetí setkání „Učitel“ bylo pro mě hodně silné. Nejdřív se mi tam ani nechtělo, pak při tanci jsem pociťovala hodně tíživé depresivní pocity, cítila jsem se opravdu na dně a pak se najednou z té tmy pro mě vynořilo pomyslné světýlko a já jsem se setkala se svojí duší a bylo to úžasné, přála jsem si, ať to nikdy neskončí.
Nejcennější na tom je, že tve tmě vždy za velmi krátkou dobu vyvstanou pocity, které si běžně neuvědomuju.
Líbí se mi taky, že máme možnost si vždy vytáhnout i šamanskou kartu – zvířecího spojence – spojit se se svým podvědomím i tímto způsobem.
Síla těchto Tanců tkví v určitě ve společenství žen, osobnosti lektorky, síle starobylého prostoru, kde se Tance odehrávají.. těm všem moc děkuju.
Osobně se po mnoha letech navštěvování různých duchovních seminářů spíše vyhýbám všemu, co není praktické a zakotvené ve hmotě, ale tato meditace při tanci ve tmě je podpora duši i tělu.
Adéla

Ráda chodím tančit do tmy. Jsem tam sama se sebou, se svým tělem, které mě vede jak právě potřebuje, vedeno intuicí a hudbou. Je to pro mě chvíle sebepoznání i vizí.
Bára Jurkovičová

a další….

„ Světlo, síla, tma, volnost, svoboda, sjednocení, prostor, dotyk, plynutí…“

„Nikdy dříve mě nenapadlo, jak tma může být krásná. Také zjišťuju ke konci tance, že mne daleko méně lidí štve. A mnohé další.“

„Tanec pro radost i zkoumání sám i s jinými. Poznávání dotekem jest pozoruhodně odlišné od vidění. Odvažte se přijít též!“

„Být sám sebou v sobě samém. Krásné.“

„Tma přináší svobodu!“

„Jestli ještě někdy budu chtít sám sebou být… budu tančit ve tmě…“

„Děkuji za to, že jsem se ve tmě mohla setkat sama se sebou. Získat čas pro sebe. V denním světle sama sebe míjím.“