Tanec ve tmě

Co je Tanec ve tmě

Tanec ve tmě je neobyčejný taneční seminář, kde na sobě pocítíte účinky krátkodobého pobytu v absolutní tmě a dostanete jedinečnou možnost dozvědět se víc o svém těle, spojit se se svým nitrem, dotknout se temnoty či rozvinout intuitivní vnímání při spontánním tanci.

Je to zkušenost pozměněného stavu vědomí, kterou způsobí vyřazení zrakových vjemů. Ve spojení s tancem a silou přítomné skupiny vás čeká hluboký zážitek.

Tanec ve tmě jsem vytvořila po svém týdenním pobytu ve tmě. Inspirovala mě kamarádka, která zná mou lásku k tanci a poznávání stinných částí osobnosti. Ráda při setkáních využívám karty (silová zvířata, poselství bohyní, tarot…) a jemné očistné byliny.

Hudba

Důležitou roli při Tanci ve tmě hraje výběr hudby. Hudební mix připravuji tak, aby co nejlépe vystihoval dané téma tance. Volím pestře z různých hudebních žánrů, rytmů a nálad, aby v nás probudily spojení se širokou škálou emocí. Ty pak můžeme nechat projít naším tělem skrze tanec. Celý Tanec ve tmě tak můžete prožít jako malou „šamanskou cestu“, pohybovou meditaci a léčení. Nebo přijdete „jen“ tančit.

Jak to probíhá

V osvěteleném prostoru vás seznámím s tím, jak celé setkání proběhne. Samotný tanec pak probíhá v naprosté tmě – prostor je absolutně zatemněn (nemusíte řešit zavírání očí ani šátky přes ně…). Závěrečná půlhodina ve světle je otevřena vzájemnému sdílení dojmů.

Doporučuju vzít si na tanec pohodlné oblečení a boty. V prostoru Art Space, kde nyní setkání probíhají je dlážděná podlaha a teplota normálně pokojová.

Termíny a témata aktuálních setkání najdete ZDE. a rozpis na celý rok v kalendáři ZDE.